Właściwie każdy przeciętny człowiek je niewystarczającą liczbę warzyw i owoców w ciągu dnia 24godz..

Właściwie każdy przeciętny człowiek spożywa niewystarczającą ilość warzyw w ciągu dnia 24h. Zazwyczaj osoby zwyczajnie ich nie lubią, a częstokroć w ogóle nie znajdują sensu ich je spożywać, skoro sałata nie potrafi zaspokoić dużego apetytu kogoś który pracuje fizycznie. Powinno się natomiast zwrócić uwagę na wspaniałe właściwości roszponki, które niejednego nakłonią do regularnego sięgania po tę niepozorną roślinę. Swoim wyglądem i kształtem przypomina klasyczną sałatę, ale w zamian proponuje o wiele więcej drogocennych witamin.

Roszponka zalicza się do grupy niskokalorycznych warzyw. Tożsamo jak każdą sałatę można spożywać ją praktycznie do woli, nie bojąc się przytycia. Bo w warzywie tym nie ma dużo kalorii. W stu gramach tego cennego warzywka znaleźć można ok. 21 kalorii. Mieści się w niej także duża ilość białka, podstawowego budulca mięśni, którego brak może często się objawić spadkiem energetycznym. Roszponka wyróżniana jest jednakże głównie za posiadanie wielu witamin i minerałów. Zjadając ją regularnie, można skutecznie polepszyć własną odporność za sprawą uzupełnienia braków witaminy C. Roszponka to również niezastąpione bogactwo kwasu foliowego.

Niedrogi wyrób, który kryje w sobie dużą ilość witamin! Najlepsze wartości roszponki są znane rzeczywiście niewielu ludziom. A zdecydowanie warto je odkryć a także przemóc się do spożywania tej zielonej roślinki. Cudownie dopełni ona klasyczne obiady a także wszelkiego stylu sałatki.

Autor: http://dietlife.pl/poznaj-cudowne-wlasciwosci-roszponki/