Prywatny gabinet dentystyczny.

Z pewnością każdy z nas doświadczył chociaż raz bólu zęba. W takiej sytuacji potrzebna jest nam jak najszybsza wizyta u dentysty – ząb którego nie będziemy leczyć, niestety będzie z czasem bolał mocniej.

Gabinet stomatologiczny świadczący usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
Każdy, kto odprowadza składki zdrowotne (lub w jego imieniu robi odpowiednia instytucja – na przykład Urząd Pracy czy ZUS) ma możliwość skorzystać z pomocy dentysty nieodpłatnie. Taka konsultacja musi odbyć się w gabinecie, który podpisał kontrakt z NFZ. Niestety nie wszystkie takie usługi realizuje się w ramach ubezpieczenia: na przykład – leczenie kanałowe jest refundowane tylko i wyłącznie jeśli chodzi o zęby od 1 do 3, natomiast ząb 4 musimy zaleczyć za odpowiednią opłatą.

Prywatny gabinet dentystyczny.
Absolutnie każdy pacjent ma prawo by skorzystać z usług lekarza stomatologa, który ma swój prywatny gabinet stomatologiczny. Musimy jednak pamiętać, że wtedy wszelkie koszty leczenia zębów pokrywamy sami – niezależnie od tego, czy czy płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne. Bardzo dużym plusem takich prywatnych gabinetów stomatologicznych jest niewątpliwie to, iż czas czekania na wizytę u dentysty przeważnie jest dużo krótszy niż w sytuacji gabinetów które świadczą usługi na Kasę Chorych.

Autor: Gabinet stomatologiczny Bielsko