Kluczowym powodem jest spowolniona praca jelit.

Kłopoty z tarczycą, takie jak na przykład hashimoto, są częstym niestety utrapieniem pań. Przy problemach hashimoto dieta przede wszystkim polega na ograniczeniu określonych składników które zaszkodzić mogą osobie chorej a oprócz tego wprowadzeniu do diety takowych, które będą korzystnie działać na hormon tarczycy. Jak dokładnie powinna wyglądać dieta chorej borykającej się z hashimoto?
W szczególności istotny jest niewątpliwie błonnik. Dieta w hashimoto zakłada wręcz zwiększoną dwukrotnie dawkę błonnika, niż w diecie zdrowej osoby. Głównym powodem jest spowolniona praca jelit. Błonnik nie tylko wspomaga pracę jelit, ale także usuwa toksyny z organizmu. Bardzo bogatym źródłem błonnika są na przykład wszystkie produktu z pełnego ziarna, kiełki, jabłka, banany.
Dieta w hashimoto powinna również zawierać niesłychanie dużo goitrogenów, które korzystnie wpływają na układ odpornościowy.
Ponieważ wiele osób chorych cierpi dodatkowo na nietolerancję laktozy, dlatego trzeba obowiązkowo uważać na ten właśnie składnik. Myślę, że lepiej ograniczyć produkty nabiałowe takie jak mleko czy białe sery, ażeby zapobiec przykrych kłopotów z żołądkiem. Z kolei powinny jeść wszystkie inne wyroby które posiadają białko, takie jak mięso czy jajka.
Dieta w hashimoto zabrania absolutnie spożywania produktów zawierających gluten czy soję.

Więcej: dieta w hashimoto