Charakteryzuje się dojmującym oraz specyficznym bólem.

Rwa barkowa jak każdego typu zmiana zwyrodnieniowa nie powinna być ignorowana, zwłaszcza w średnim wieku. Charakteryzuje się dojmującym oraz specyficznym bólem, który może częstokroć przypominać mrowienie kończyny. Leczenie tego typu dolegliwości bywa trudne, w szczególności ze względu na delikatne zlokalizowanie nerwu. Ból zjawia się częstokroć w skutku ucisku korzeni nerwowych w kręgach szyjnych. W gorszych przypadkach przypadłości związane z tą chorobą mogą zostać już do końca życia, doliczając do tego zaburzenia czucia a także niedowłady. Najcięższe przypadłości mogą trwać miesiące albo wiele lat.

Najczęściej spotykanymi możliwościami zapobiegania rwie barkowej jest leczenie farmakologiczne, które zatrzymuje impulsywność nerwów, leki przeciwzapalne oraz dodatkowo maści. Rehabilitacja jako pewien element leczenia, która towarzyszy mocniej zawiłym przypadkom lub w trakcie przewlekłego okresu schorzenia częstokroć może trwać dosłownie paręnaście tygodni, jest także bardzo droga. Bardzo dobrym wyjściem są operacje, które przyniosą efekty prędzej niż medykamenty lub zastrzyki nadtwardówkowe. DiscoGel pozwala na prędkie pozbycie się problemu rwy barkowej, z wykorzystaniem protezy żelowej, która wszczyna proces ponownego nawodnienia dysku. To nowy zabieg bezoperacyjny, który jest robiony w mniej więcej 30 minut.

Nowością i zaletą takiej operacji jest fakt, że zmniejszenie bólu potrafi przejść już po paru dniach od przeprowadzonej operacji a ponadto zabieg nie zostawia żadnych blizn. DiscoGel prócz stosowania w rwie barkowej jest stosowany do wyznaczonych oraz zdiagnozowanych przypadków dyskopatii. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu całościowym, prócz tego przy jego wykonywaniu mamy możliwość terapii przepuklin na obszarze kręgosłupa. Pomimo mało inwazyjnej natury DiscoGel, wszystko jest pod kontrolą RTG, który pozwala na wgląd w położenie protezy w trakcie operacji, prócz tego ponowne nawodnienie przebiega cienką igłą. Tak jak leczenie za pomocą lekarstw, DiscoGel działa przeciwzapalnie, natomiast uzupełnia braki w pierścieniach włóknistych, w rezultacie blokując ból. Jedyne uwarunkowanie po zabiegu to regularna dezynfekcja fragmentu skóry, w którym było nakłucie a oprócz tego regularna zmiana opatrunków. Nie można wówczas podnosić ciężkich przedmiotów oraz nie być aktywnym fizycznie dłuższej niż jedną godzinę, a także zadbać o odpowiednią pozycję w trakcie pracy i nie narażać się na jakiekolwiek urazy. Podczas testów klinicznych żaden z pacjentów nie miał dolegliwości po operacji z wykorzystaniem DiscoGel na bardzo długiej przestrzeni czasu.

Zastosowanie protezy potwierdzono przez lekarzy we Francji, Włoszech. Przede wszystkim jest to zabieg leczący dyskopatię, jednak jest to też oferta dla ludzi po przejściach z rwą kulszową – o pozostałych możliwościach rozstrzyga jedynie obraz rentgenowski, który potrafi wskazać, w których obszarach DiscoGel może być użyteczny.

Zobacz: discogel