Bardzo często, kiedy chcemy rano wstać z łóżka…

Bardzo wielu ludzi dotyczy kłopot z snem. Prócz pewnych sytuacji, w których naturalne czynniki zaburzają nam prawidłowy sen, częstym tego skutkiem jest nie odpowiedni materac, kiepskiej jakości poduszka. Na przestrzeni ostatnich lat kategorycznie zdrowszą alternatywą dla tradycyjnych poduszek, są niewątpliwie poduszki ortopedyczne. Od paru lat na naszym rynku możemy kupić specjalne poduszki profilowane które zwane są również poduszka szwedzka bądź poduszka medyczna.

Klasyczne poduszki czy to z puchu, półpuchu czy też najzwyklejszego pierza, na samym początku, kiedy są dopiero co kupione spisują się bardzo dobrze. Niestety podczas użytkowania tracą swoją puszystość, ugniatając się tworzy się z nich praktycznie taki „naleśnik”. Taka forma na pewno nie jest zdrowa i korzystna dla naszego kręgosłupa. Ortopedyczne poduszki mają specjalny, wyprofilowany kształt, który znakomicie odciąża przemęczone mięśnie, zapewniając nam uczucie ukojenia i relaksu, przy jednoczesnym dopasowaniu się do kształtu ciała. Co niektóre odmiany poduszek są nasączane pięknie pachnącymi olejkami aromatycznymi- coś dla sylwetki oraz coś dla ducha. Częstokroć, w momencie gdy rankiem się budzimy, wydaje się nam, że nie będziemy mogli dźwignąć głowy. Czujemy jak straszny ból rozpiera nam głowę. Strasznie boli nas szyja oraz barki.

Często ból promienieje wzdłuż kręgosłupa, aż do nerek. Poprzez to należy zastanowić się na zmianą normalnej poduszki na poduszkę profilowaną. Chociaż cena nie jest najniższa, wydaje mi się, że zdrowie natomiast jest najważniejsze.

Więcej: dr sapporo