Kupienie polisy NNW na cały rok przedszkolny czy szkolny nie jest jakieś drogie.

Ubezpieczenie przedszkolne czyli NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków).

Poprzez takie ubezpieczenie ochroną objęte są wszystkie dzieci w przedszkolu i nie tylko. Czy tego typu ubezpieczenie dziecka w placówce przedszkolnej jest konieczne? Z całą pewnością nie. Lecz w momencie gdy nasze dziecko na skutek nieszczęśliwego wypadku będzie wymagało specjalistycznej opieki medycznej może to kosztować krocie. Trzeba zatem pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu.

Ile kosztuje takie ubezpieczenie dzieciaka w placówce przedszkolnej?

Zakup ubezpieczenia dla dziecka na cały rok przedszkolny czy szkolny nie jest drogie – mniej więcej do 100 pln. Możemy liczyć na rabaty nawet w wysokości 50 procent, jeśli większa grupka przedszkolaków zdecyduje się na proponowaną przez władzę placówki ofertę. Kwota może zejść wręcz do 40 pln rocznie. Ubezpieczenie NNW można zakupić także u innego ubezpieczyciela, niekoniecznie tego, który współpracuje z placówką przedszkolną. Ubezpieczenie dziecka w instytucji szkolnej chroni życie i poziom zdrowia pociech na terenie placówki przedszkola a dosłownie poza jej terytorium. Trwa cały rok uwzględniając także okres wakacyjny. Niektóre przedsiębiorstwa zajmujące się ubezpieczeniami kuszą niskimi kosztami przykładowo. 40-50 pln rocznie. I tu pojawia się bajer marketingowy przykładem tutaj może być chłopiec który biegnąc fiknął koziołka i stłukł sobie swoje okulary. Opiekunowie prawni byli pewni iż dostaną odszkodowanie za poniesioną szkodę. Nic nieprawdziwego! Polisę którą nabyli niestety nie kryła odszkodowania dla szkód materialnych. Dlatego tuż przed wszelkim nabyciem ubezpieczenia, należy przeanalizować dokładnie całą taką polisę ubezpieczeniową.

Dobrze by było zapytać sąsiadów, przyjaciół z jakiej agencji polisę NNW mogą polecić, albo sprawdzić w internecie w różnych rankingach agencji ubezpieczeniowych.

Autor: ubezpieczenie dziecka w szkole