Taką jedną z wykorzystywanych technik przy posadzkach, jest utwardzanie powierzchniowe tak zwane DST.

W tych większych miastach nieustannie rozwijają się a także powstają nowe przedsiębiorstwa, przy czym poniektóre wymagają wyłącznie podreperowania pewnych części, inne natomiast muszą tworzone być od samego początku. Ważnym elementem każdego budynku jest posadzka, która bardzo często powinna wytrzymywać duże obciążenia nie tylko mechaniczne, ale także termiczne oraz chemiczne.

Wytrzymałość wierzchniej warstwy posadzki a jej eksploatacja

 

Na rynku w chwili obecnej jest ogrom rozmaitych wyrobów, jak również specjalistycznych technologii wykorzystywanych do prac wykończeniowych płyty posadzkowej. Jedną z wykorzystywanych technik przy posadzkach, jest utwardzanie nawierzchniowe które zwane jest DST. Obecnie innowacyjne płyty wykańcza się cienkowarstwowymi posadzkami samo rozlewnymi np stylu PCC. Obowiązkowa jest co jakiś czas renowacja posadzki przemysłowej, dlatego że w trakcie jej używania, jest ona narażona na zdecydowanie większe obciążenie, więc powstawać mogą różnego typu skazy które wymagają naprawy.

Beton polerowany jest taką jedną z lepszych metod wykonania posadzki, łączącą w sobie estetykę oraz sporą wytrzymałość na pylenie i ścieranie. Metoda tego typu polega przede wszystkim na mechanicznej obróbce konkretnej posadzki, różnymi technikami szlifierskimi i polerskimi, oraz na zastosowaniu profesjonalnej chemii która wzmacnia i impregnuje posadzkę betonową. Nawierzchnia tworzona z betonu polerowanego poddawana może być obróbce nie tylko kiedy jest świeża, ale także kiedy została już wykorzystana, co przemawia za jej ogromną uniwersalnością.

Więcej: beton polerowany