Stomatolog kładzie nacisk na…

Obawa przed stomatologiem zazwyczaj jest strachem dziedzicznym. Pociechy przejmują po swoich rodzicach różne obiekcje oraz strach, nic w tym dziwnego, że dokładnie tak samo jest właśnie z wizytą u stomatologa.

Lekarz dla maluszków
Obecna stomatologia dla maluchów dokłada starań aby móc w jak największym stopniu zminimalizować strach przed wizytą u dentysty pośród dzieci i młodzieży. Dentyści posiadają już całkiem odmienne podejście do małych dzieci, nie starają się na siłę naprawiać im uzębienia. Bez wątpienia wolą wytłumaczyć na czym właściwie będzie polegał zabieg. Ponadto używają innowacyjnych środków oraz znieczuleń, które często  prawie całkowicie uśmierzają ból.

Wygląd gabinetu
Niewątpliwie warto podkreślić, iż coraz częściej otwiera się osobne gabinety dentystyczne tylko i wyłącznie dla małych dzieci. Stomatologia dziecięca kładzie nacisk na uświadomienie małemu pacjentowi, że wizyta u dentysty nie musi kończyć się panicznym strachem i przeraźliwym płaczem. Gabinety stomatologiczne dla dzieci nie są szare a także nieprzyjemne, kojarzące się ze szpitalem. Przeważnie są malowane na przytulne kolory, a ich ściany ozdabiane są postaciami z najsłynniejszych kreskówek. Przy fotelu dentystycznym często montowane są są specjalne monitory, na których puszcza się kreskówki, które mały pacjent może sobie oglądać w trakcie wykonywanego zabiegu. Wszystko to po to, ażeby dziecko mogło być zrelaksowane oraz nie rozmyślało o tym, co dentysta robi z jego uzębieniem. Właśnie takie chwyty są coraz bardziej skuteczne, ponieważ z roku na rok coraz więcej pociech ochoczo przychodzi na wizyty do stomatologa nie bojąc się bólu a także łez.

Autor: Aparaty stałe Ruda Śląska