Nic w tej skali nie gorszy wizerunku człowieka jak brzydki wyszczerz.

Nic tak nie gorszy imażu osobnika jak nieładny wyszczerz. Bardzo częstym stymulatorem szpetnego uzębienia są zaniedbane zęby. Aparaty stałe naprawiają nieadekwatny zgryz. Należy powiedzieć także, że ładny stan zębów to nie tylko korzyść naoczna człowieka, to także nasze samopoczucie. Mając ładne zęby łatwiej nam o nie dbać.

Dorośli mogą założyć aparat stały niezależnie od wieku. W przypadku najmłodszych bywa to troszkę bardziej powikłane. Dentystyka dla maluchów to przejście kilku etapów. O ile opiekunowie spostrzebą nierówności w zębach dziecka, to już w wieku 2 lat dziecko musi odwiedzić klinikę dentystyczną. Bywa to nadal czas, gdy maluch posiada zęby mleczne. Przejawami, które potrafią przemawiać o potrzebie odwiedzin dziecka u ortodonty są: bez ustanku rozdziawiona buzia, nierównomierne rysy twarzy, wada mowy, różnorodnego rodzaju  dolegliwości języka, branie powietrza buzią, niewłaściwe ułożenie zębów, zbytnio wycofana albo wysunięta brudka.

Napewno warto troszczyć się o ładne uzębienie swoich dzieci już w najwcześniejszych latach. Zlekceważone zdrowie buzi później skutkować będzie długotrwałym kurowaniem się. Starajmy się także wprowadzić malucha w codzienność dbania o uzębienie. Zniszczone w wielu wypadkach gorszą nasz imidż. Popadamy w kompleksy, wstydzimy się naszego uśmiechu. Niewątpliwie nie ma co szukać oszczędności na swoim zdrowiu. Proste zdrowe ząbki to podstawa, która dla każdego musi być ważna. Współczesna technologia ma możliwość pochwalić się paroma nowoczesnymi technikami uzdrawiania ortodentycznego. Nie ma na co czekać. Dbaj o prywatne zęby.

Zobacz: proste zęby chorzów