Jaka właściwie powinna być karma dla naszych psiaków?

Jaka właściwie powinna być odpowiednia karma dla psiaków? To dość częste pytanie, wystarczy że zapamiętamy jedynie parę kluczowych zasad, by zawsze karma dla psa w naszym domu była odpowiednia.

Jeśli zaczynamy dopiero naszą przygodę z psem i niestety jeszcze nie posiadamy wiedzy o produktach które przeznaczone są dla nich, to z pewnością warto wziąć pod uwagę firmę która jest na opakowaniu z karmą. Najlepsze firmy dbają o swój własny wizerunek poprzez promocję w globalnej sieci, telewizji czy radiu. Jeżeli wcale nie znamy danej firmy, poszukać innej karmy dla naszego pieska.

Kiedy odnajdziemy już markę która pod każdym kątem nam odpowiada, zostaje nam istotny wybór, czy będzie to… karma mokra czy sucha? Obie mają plusy i należy stosować je na zmianę. Obowiązkowo musimy pamiętać, by niezależnie od wyboru karmy nasz  pies miał na okrągło miskę z wodą.

Z upływem czasu możemy także zacząć zwracać trochę większą uwagę na skład takiej karmy. Naszym zwierzętom, podobnie jak nam, ogromna liczba konserwantów w pokarmie nie służy zdrowiu. Dlatego też powinno się wybrać te opakowania, na których jest jak najmniej rozmaitych nazw chemicznych. Niewątpliwie warto też spojrzeć czy dana karma ma w swoim składzie witaminy. Wszyscy producenci ochoczo opisują, jakie dokładnie witaminy znajdują się w jedzeniu naszego psa.

Zobacz więcej: Karma sucha dla psa w sklepie E-pazur