Dziś często nie ćwiczymy jedynie dla przyjemności, niemniej jednak po to, ażeby czerpać dokładnie sprecyzowane rezultaty.

O ile chociaż trochę jesteśmy zainteresowani sportem, zapewne prędzej czy później zaznajomimy się z określeniem treningu personalnego. To ćwiczenia, które odbywają się zgodnie z planem trenera a także w znaczącej liczbie sytuacji pod jego nadzorem. Kim jest trener osobisty i czy opłaca się korzystać z jego świadczeń?

Instruktor osobisty to relatywnie młody zawód. Jeszcze parę lat temu wyłącznie niektóre kluby pracowały z takimi profesjonalistami, jednakże łącznie ze zwiększeniem świadomości osób a także zainteresowania ćwiczeniami, popularność tego fachu wyjątkowo się zwiększyła.

Na dzień dzisiejszy często nie ćwiczymy jedynie dla przyjemności, niemniej jednak po to, żeby nabyć dokładnie określone efekty. Dużo z nas pragni usunąć niepotrzebne kilogramy, inni znów wzmocnić własne zdrowie. Niezależnie od tego, dlaczego mamy zamiar korzystać z siłowni, trener personalny to ktoś, kto nas w tym umiejętnie pokieruje.

Uwzględniając zainteresowania, potrzeby a także trudności danej osoby, trener wybiera stosowny plan ćwiczeń a także uczy, jak je prawidłowo robić. Jego praca jest ważna, choćby ze względów czysto zdrowotnych – jak się okazuje, sporo ćwiczeń robimy w niewłaściwy sposób. Łatwym przykładem są łatwe squady – to, jak wyuczyliśmy się je robić w szkole podstawowej, kategorycznie odstępuje od tego, jak mają wyglądać.

Poprawne robienie ćwiczeń umożliwia uniknięcie urazu i błyskawiczne osiągnięcie efektów.

A zatem, kiedy powinno się korzystać z usług trenera personalnego? Niezależnie od tego, czy jesteś laikiem, czy ćwiczysz już od dłuższego czasu, to możliwość znakomita dla wszystkich. Być może niebardzo ci potrzeba systematycznej, parumiesięcznej pracy z instruktorem – nierzadko wystarczy kilka spotkań.

Autor: trener osobisty Katowice