Dokument zawodowych kompetencji w transporcie.

Dokument zawodowych kompetencji w transporcie to dokument, który zatwierdza posiadanie stosownej wiedzy a dodatkowo umiejętności do prowadzenia własnej działalności gospodarczej która zajmuje się transportem. Wg. ustawy, certyfikat zawodowych kompetencji w transporcie będą mogły uzyskać osoby, które mogą wykazać się wiedzą do wykonywania działalności gospodarczej w transporcie drogowym.

Kluczowe dziedziny które obejmuje tego typu certyfikat w przewozie to: prawo cywilne, prawo handlowe, prawo socjalne, kwestie zarządzania pieniędzmi firmy. Jednostki które mogą być zwolnione z egzaminu teoretycznego, muszą obowiązkowo mieć certyfikat 2-ego stopnia, których program obejmuje pełen wymiar stosownych zagadnień. Biznesmen prowadzący swoją firmę zajmującą się przewozem produktów niebezpiecznych, powinien obowiązkowo pamiętać o zatrudnianiu jednostki, która ma kurs doradcy adr. Celem takiej osoby, jest dopilnowanie kompletnej prawidłowości przewożenia towarów niebezpiecznych, pomoc merytoryczna, przygotowywanie raportów, gdy wystąpi wypadek.

Kurs doradcy adr jest kursem terminowym i należy stale pamiętać, że trzeba go odnawiać co 5 lat. W spółkach, które trudnią się transportem, ładowaniem towarów tak zwanych niebezpiecznych, w których pojazd oznaczony jest pomarańczowymi tabliczkami ADR taki fachowiec jest niezbędny. Przyjęcie osoby wykwalifikowanej, która ma skończony właśnie ten kurs stanowi niewielką barierę, w korporacji która pragnie się rozwijać w tej branży.

Zobacz więcej: kurs doradcy adr Katowice