Ciepłe, wiosenne dni.

Piękne, wiosenne dni powoli zaczynają pukać do okien naszych mieszkań. Młode i rozwinięte miasta takie jak na przykład Poznań  proponują wiele atrakcji znacznie mniej oczywistych od spędzenia popołudnia w jakimś lokalu, czy również spacer po mieście.
A właściwie jakie są to atrakcje? Wizyta w starym i zupełnie nowym ZOO, obejrzenie wystaw w poznańskim muzeum, niesamowicie piękny ogród botaniczny należący do Uniwersytetu Adama Mickiewicza czy także słynną już Palmiarnię Poznańską. Jak zawsze pomocne okazują się strony internetowe, które pomagają w odnalezieniu interesujących nas doznań.
Wpisując frazę: „muzeum Poznań” nie powinniśmy spodziewać się jakiś sztywnych wystaw a także bardzo ciężkich do zrozumienia fotografii. Muzea w mieście oferują nam bardzo bogatą propozycję dla wszelkich osób, też dla dzieci. Zależnie od zainteresowań można zobaczyć: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Historii Aglomeracje Poznania, Muzeum Rogalowe oraz Muzeum Narodowe w Poznaniu. Propozycja ostatnia, mimo bardzo poważnej nazwy, proponuje faktycznie atrakcyjne wystawy, takie jak wystawa domków dla lalek – tylko dla osób dorosłych! Z takich wystaw wynieść możemy nie tylko samą historię domków dla takich lalek, ale też funkcjonowanie i rozumowanie na przestrzeni ostatnich wieków. Z pewnością warto zainteresować się kulturą!

Zobacz więcej: Muzeum Poznań